Nieuws

Schoemacher stopt botoxuittocht naar België

09-06-08 - Al geruime tijd is het Nederlandse artsen een doorn in het oog dat een deel van hun clientèle naar België afreist voor goedkope botoxbehandelingen.

Robert Schoemacher, cosmetisch arts en mededirecteur van Medisch Centrum Scheveningen, is van mening dat er door veel Belgische collega's de hand gelicht wordt met de voorschriften van de fabrikanten van botulinetoxine (Botox© en Dysport©).
"De botulinetoxine wordt aangeleverd als een blokje poeder, waaraan de behandelend arts zelf een voorgeschreven hoeveelheid fysiologisch zoutoplossing dient toe te voegen. Als je echter een veel grotere hoeveelheid zoutoplossing toevoegt, heb je ook veel meer botulinetoxine. Weliswaar werkt dit veel minder sterk, waardoor het veel sneller is uitgewerkt, maar je kunt de prijs daardoor sterk drukken. Artsen, die op deze manier te werk gaan, profiteren van de onwetendheid van de consument, die denkt dat de botulinetoxine als kant-en-klare vloeistof geleverd wordt", aldus dokter Schoemacher.
 
Verzakte wenkbrauwen
Volgens Schoemacher is een veel serieuzer probleem dat er tegenwoordig ook mensen behandeld worden met zogenaamde "Chinese botox" . In Europa en de Verenigde Staten zijn er maar twee fabrikanten (Ipsen en Allergan), die botulinetoxine van hoogwaardige kwaliteit leveren. Uit het Verre Oosten komt nu echter een variant, die veel goedkoper is, maar die ook veel ongewenste bijwerkingen geeft. Door diffusie gaat het in het gezicht makkelijker naar plaatsen, waar het niet gewenst is, met asymmetrieën, verzakte wenkbrauwen en verslapte mondhoeken tot gevolg.

Laatste update: 15 april 2009